چرا سیب سئو؟

در نا امیدی بسی امید است پایان شب سیه سپید است

می دونیم که وضعیت اقتصادی و معیشتی فعلی خوب نیست و همه ما درگیر این چالش پیش رو هستیم. خیلی از کسب و کار ها بخاطر هزینه های سنگین قادر نیستن خدمات تخصصی رو به شرکت ها بسپرن در نتیجه مجبورن خودشون با کمترین هزینه و کیفیت این کارو انجام بدن. ما توی سیب سئو کاملا شما رو درک می کنیم به همین خاطر شرایطی رو می خوایم بوجود بیاریم که احساس فشار مالی نکنین. یکی از این موارد، قسطی کردن خدمات ماست …..

سیب سئو خدمات دیجیتال مارکتینگ
demo-attachment-54-Path-1630
demo-attachment-56-Path-1633
افزایش رتبه در گوگل

مقدمه ای بر سئو و بهینه سازی

تا بحال اصطلاحات سئو و بهینه سازی را حتما شنیده اید اما خیلی ها کاملا معنی آن را درک نکرده اند. خب ما تصمیم داریم سئو و بهینه سازی را کاملا بشکافیم تا ذره شبهه برای شما وجود نداشته باشد. سئو مخفف عبارت انگلیسی بهینه سازی موتور جست و جو گر هست (search engine optimization). بهینه سازی هم در معنای لغوی یعنی بالا بردن کیفیت اما تعریفی که در حوزه سایت و دنیای وب می شود استنباط کرد، یعنی محبوب کردن، بالا بردن سرعت، کم حجم کردن، در دسترس قرار دادن، ماندگار کردن، رفع باگ کردن، تحلیل و آنالیز کردن و ….. هر صفت مثبت و خوبی که شما بتوانید بکار ببرید. در اصطلاح وبمستر ها ما از سئو و بهینه سازی زمانی استفده می کنیم که یک وبسایت سئو نشده باشد، خب بهینه سازی و بهینه کردن این سایت بر عهده فردی متخصص در زمینه سئو می باشد که به آنسئو کارمی گوییم.

demo-attachment-44-Group-582

موتور جست و جو چگونه کار می کند ؟

وقتی جست و جویی در یک موتور جست و جو انجام و نتایج جست و جو ارایه می شود. کاربران در مواقع نتیجه ی همکاری بخش های متفاوتی از آن را می بینند. موتور جست وجو قبلا پایگاه داده ی خود را آماده کرده است و این گونه نیست که درست در همان لحظه جست و جو تمام وب را بگردد تا پاسخی برای پرسش کاربر بیابد. بسیاری از خود می پرسند که چگونه امکان دارد گوگل در کمتر از یک ثانیه تمام سایت های وب را بگردد و میلیون ها صفحه در خروجی خود لیست کند؟ در حقیقت گوگل و هر موتور جست و جوی دیگری توانایی انجام چنین کاری را ندارند همه آن ها در زمان پاسخ گویی به کاربران ، تنها در پایگاه داده ای که در اختیار دارند به جست و جو می پردازند و نه در همه وب! موتور جست و جو به کمک بخش های متفاوت خود، اطلاعات مورد نیاز را قبلا جمع آوری، تجزیه و تحلیل می کند، آن ها را در پایگاه داده اش ذخیره می نماید و به هنگام جست و جوی کاربر، تنها در همین پایگاه داده می گردد. موتور جست وجو را می توان شامل سه بخش اصلی دانست که عبارت اند از:

جمع آوری کننده اطلاعات ، اسپایدر (Spider)

بایگانی کننده داده ها،ایندکسر (Indexer)

تحلیل گر درخواست کاربر، (Query Processor)

demo-attachment-44-Group-582
تحلیل و انالیز سایت
انالیز وبسایت

سئو کار کیست ؟

یک سئو کار برای سئو و بهینه سازی در مرحله اول می بایست حداقل این ویژگی ها را دارا باشد:

  • آشنا با کدنویسی
  • آشنا با انواع سیستم های مدیریت محتوا CMS
  • آشنا با ابزار های رایگان و پولی سئو و بهینه سازی (تحلیل های آماری مثل الکسا)
  • آشنا با ابزارهای تحلیلی اختصاصی گوگل مثل آنالیتیکس و گوگل کنسول
  • آشنا با روش های مارکتینگ
  • آشنا با اصول و قوانین اولیه سئو و بهینه سازی ( منابع معتبر مثل moz و woorank را می توانید مطالعه کنید)
  • آشنا با تولید محتوا و ایجاد خلق مطالب جذاب
  • آشنا با شبکه های اجتماعی
  • آشنا با روش‌های مشتری مداری یا CRM
  • مهمترین و کلیدی ترین فاکتور که از دید سیب سئو بسیار حائز اهمیت است: تجربه و خلاقیت می باشد.
demo-attachment-44-Group-582
demo-attachment-56-Path-1633

تجربه در هر زمینه ای می تواند حرف اول را بزند اما این به تنهایی کافی نیست بلکه خلاقیت و ابتکار باید مکمل شخص سئوکار باشد، چرا که حقیقت سئو و بهینه سازی یعنی جنگیدن با رقبا و شما زمانی می توانید دشمن خود را شکست دهید که تجربه و خلاقیت شما، ابزارها و سلاح های فوق پیشرفته دشمن (گوگل ادوردز) را مغلوب کند.

demo-attachment-44-Group-582

سئو و بهینه سازی سایت

اجرای یک استراتژی مؤثر و بلندمدت بازاریابی با موتورهای جست وجو بدون توجه به خود سایت اصولا غیرممکن است. پی ریزی یک بنای مستحکم و قابل اتکا در خود سایت ضروری می نماید. سئو پروسه ی طراحی ، نوشتن متون ، کدنویسی و برنامه نویسی کل وب سایت با هدف بالا بردن شانس دست یابی به رتبه های بالا در نتایج جست وجو است. در واقع بهینه سازی وسیله ای برای کمک به مخاطبان بالقوه است که وب سایت را به سادگی بیابند. در پیاده سازی استراتژی بلندمدت ، سه مؤلفه اصلی زیر در هر صفحه سایت و کل سایت مورد توجه جدی قرار دارد:

مولفه متن

مولفه متن

مولفه لینک

مولفه لینک

مولفه محبوبیت

مولفه محبوبیت

با سئو اصولی سایت خود، کاری کنید جستجوی کاربران به شما ختم شود.

طبق آمار، بزرگترین کانال ورودی مخاطبان به وب سایت شما، جستجو است.

پس سئو و بهینه سازی وب سایت می‌تواند در افزایش ترافیک مرتبط شما تاثیر چشمگیری داشته باشد.

اما سئو سایت باید با آگاهی درست و به صورت اصولی انجام شود و اگر به دست افراد غیر حرفه‌ای سپرده شود، ممکن است نتیجه آن عکس باشد.